Wybory samorządowe. Na Dolnym Śląsku kandydaci do sejmiku zmierzą się w debacie

We Wrocławiu kandydaci i kandydatki w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zmierzą się w debacie wyborczej. Odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłości naszego regionu. Debata odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty dnia 28 lutego 2024 r. i rozpocznie się o godz. 17:45.

Zapytamy m.in. o ofertę dla młodzieży, rozwiązania problemu wykluczenia komunikacyjnego, programy wsparcia dla mieszkańców regionów węglowych, pomysły na skuteczne ratowanie zabytków kultury czy zieloną przyszłość oraz transformację gospodarczą i społeczną regionów wokół kopalni Turów i zagłębia węglowego w Wałbrzychu – piszą organizatorzy.

Do udziału zaproszono polityków w największych komitetów biorących udział w starcie do sejmiku dolnośląskiego, czyli Koalicję Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe – Trzecią Drogę, Lewicę, Prawo i Sprawiedliwość oraz Bezpartyjnych Samorządowców.

Dotychczas swój udział potwierdzili Marcin Adamcewicz – Koalicja Obywatelska, Zieloni, Wojciech Smoliński – PSL – Trzecia Droga, Marta Stożek – Lewica, Razem i Krzysztof Maj – Bezpartyjni Samorządowcy.

Debatę poprowadzi redaktor Beata Maciejewska – dziennikarka i publicystka z Gazety Wyborczej.

Debatę rozpocznie emisja krótkiego filmu dokumentalnego pt. „Przyszłość oczami młodych”. Dokument przygotowany przez Telewizję Bogatynia zawiera wypowiedzi młodzieży z gminy, na terenie której działa kopalnia i elektrownia Turów. Transformacja, miejsca pracy, przyszłość… Jak będzie wyglądała gmina węglowa za kilka czy kilkanaście lat i w jakim kierunku powinny iść zmiany? Debata jednak omija tych najbardziej zainteresowanych, tych, dla których tę przyszłość szykujemy – młodzież. Dlatego zapytamy o to już na początku kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych.

Organizatorem debaty jest Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA.

Harmonogram debaty:

▪️ 17:45 – Otwarcie sali
▪️ 17:55 – Słowo wstępne
▪️ 18:00 – Przyszłość oczami młodych (film dokumentalny)
▪️ 18:20 – Samorządowa debata wyborcza

W związku z projekcją filmu i wyłączeniem oświetlenia na czas emisji, organizatorzy proszą o punktualne przybycie.

Wstęp wolny
▪️ miejsca nie są biletowane
▪️ przewidujemy możliwość zadania pytań ze strony publiczności

28 lutego 2024 godz. 17:45

Kino Nowe Horyzonty

ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, 50-077 Wrocław


Źródło: EKO-UNIA